FOTO
KONTAKT

Ročník 2005

3. místo v MČR ve sprint rallye 2005

Posádka teamu Motor Team Macek, Karel Pohner a Jan Husák postoupila ze soutěží v rally (ČMPR) v roce 2004 do první sezony mistrovství ČR rallysprintu ve třídě N1. V prvních soutěžích sezony obsadila posádka dvě čtvrtá místa a po tomto rozjezdu byl cíl každé dokončené soutěže na stupních vítězů. Poslední soutěž se konala ve Vsetíně, kde se Karlu Pohnerovi a Janu Husákovi velmi dařilo, užívali si vítězství jedné RZ za druhou a jeli pro první místo. Necelé 3 RZ před cílem přišlo zklamání v podobě roztržené spojky. V celkovém hodnocení seriálu MČR 2005 ve sprintrally, obsadili Karel Pohner a Jan Husák třetí pozici. Díky aktivní podpoře sponzorů a vynikající práci celého teamu Motor Team Macek bylo možné dosáhnout tohoto úspěchu hned v první sezoně MČR. V příštím roce je pro posádku MTM velmi reálný boj o mistrovský titul.

Video ze sezóny 2005 si můžete prohlédnout na této stránce.

Rallye Pelhřimov 2005
(MČR) - N1 / 4. místo
Rallye Tišnov 2005

Rallye Lužické Hory 2005
(ČMPR) - SA1 / 2. místo
První soutěž MČR byla v Pelhřimově, kde jsme po předčasném ukončení soutěže (úmrtí Tomáše Vojtěcha) obsadili 4.místo ve své třídě N1 (do 1400 ccm) a celkově ve třídě N (do 2000 ccm) jsme byli 7.
Výsledky on-line
Druhou soutěž MČR rallysrintu byla soutěž ve sprintrally Autonova Rally Tišnov
První RZ se nám vydařila, zajeli jsme nejlepší čas ve své třídě a byli jsme 1. Potom přišlo pár našich chyb a pořadateli nezapočítané mávání žlutými vlajkami. Obsadili jsme opět 4. místo ve své třídě N1 a 11 ve třídě N celkově.
V rámci ČMPR bylo Rallye Lužické Hory 2005 nejnáročnější soutěží sezony 2005. Naše N-ková Suzuka (v ČMPR není N třída vypsána) dojela s minutovým náskokem před Kit Carem Roberta Čonky pro 2. místo ve třídě SA1. Ve třídě SA1 odstartovalo 12 posádek.

Rallysprint Kopná 2005
(MČR) - N1 / vyloučeni z 2. místa
Rally Úslava Blovice 2005
(MČR) - N1 / 2. místo
XXVII. Rally Agropa Pačejov 2005
(MČR) - N1 / odstoupení z 2. místa
3. soutěží v rámci Mistrovství ČR sprintrally byla soutěž Impromat Rallysprint Kopná 2005. V polovině druhého dne soutěže jsme byli druzí. Před servisem jsme byli vyloučeni za nižší auto o několik milimetrů a spolu s námi bylo vyloučeno dalších 5 posádek z 10. Byli jsme velice zklamáni.
Rally Blovice nepatří k oblíbeným mezi jezdci pro své rychlé a nebezpečné pasáže na dlouhých mírně zvlněných lesních cestách, kde většina vozů dosahuje rychlostí kolem 200 km/h. Pečlivě jsme si vypracovali rozpis a podařilo se nám obsadit 2. místo ve své třídě N1 s minimální ztrátou 10s. Do poslední letní soutěže pořádané v rámci MČR jsme nastoupili s rozmyslem a postupně jsme přidávali. Ve 4. RZ jsme se dostali do vedení a tuto pozice jsme si hájili až do 9 RZ, kde jsme ztratili na již vedoucího Martina Pinkase 3,7s. Pro nás osudovou se stala RZ 10, kde jsem svoji jezdeckou chybou ve čtyřce přes horizont dostal auto do smyku, který se mi podařilo vyrovnat až mimo silnici, kde nám kámen v příkopě ohnul nápravu a roztrhl gumu, následně jsme se „dobelhali“ do konce RZ 10.

Böttcher Sprintrallye Vyškov
Labská Trotina Rallye
Würth Sprintrally Vsetín
(MČR) - N1 / odstoupení z 1. místa
Vše bylo ve Vyškově bez problémů, ve 3. RZ jsme ztratili kvůli havárii auta před námi cca 6-8 s, pak jsme se stále tahali o vteřinky Mikulkou, po předposlední RZ jsme ztráceli na vedoucího přes 11s a náskok na 3. jsme měli 40s, po zkušenostech z Pačejova jsme poslední RZ úplně prodali a dojeli si pro 2. místo, které jsme potřebovali pro celkové umístění. Stále jedeme na 13" Matadorech.
Z opravdu vynikajících tratí i organizace Labské Rally jsme byli velmi nadšeni. Diváci si užili především Hradecký prolog, který byl sice náročný pro týmy, ale bez něho by se asi "Hradečáci" neobešli. Je výborné, že hned první MČR v rally v Královéhradeckém kraji se organizátorům povedlo na jedničku. My máme velkou radost z 2. místa ve své třídě. Vítězství Hradeckého prologu a potom těsné první místo v polovině soutěže nám dávalo stále naději na 1. místo, ale v předposlední RZ jsme udělali jezdeckou chybu za 12 s a s tímto rozdílem jsme také skončili na druhém místě. Třetí posádka za námi skončila s dvouminutovou ztrátou. Na Vsetíně jsme vzhledem k vynechání prvního závodu v Okříškách a diskvalifikaci na Kopné, měli jisté třetí místo, ale na první dvě jsme už pomýšlet nemohli. Do Vsetína jsme tedy jeli potrápit první dvě posádky, které mezi sebou měly bojovat o celkovou první příčku. Nazuli jsme staré matadory a šli do toho naplno. Trať byla velice složitá, kopcovitá a záludná, prostě ideální pro naši starou Suzuku. Velmi se nám dařilo a užívali jsme si vítězství jedné RZ za druhou a konečně jsme si jeli pro první místo. Zbývali nám ještě 3 necelé RZ do cíle, když přišlo zklamání, roztrhla se nám spojka, jediná německá součástka ve voze. Moc nás mrzí konečná diskvalifikace Mikulky také se swiftem, který nás vystřídal na 1. místě a za velmi zvláštních okolností byl vyřazen ze závodu. V celkovém seriálu MČR ve sprintrally jsme však zůstali na třetí pozici za rok 2005 a pevně věříme, že v příští sezoně jsme schopni bojovat o první místo v kterékoliv soutěži v rally vypsané v ČR.